Impregnacja granitu

Granit to materiał budowlany o dobrych parametrach wytrzymałościowych. Głębinowa kwaśna skała o jawnokrystalicznej budowie. Zbudowana z kwarcu, skalenia potasowego, plagioklazu i biotytu. Granit ma niezwykle estetyczny, piękny wygląd. Jest używany w budownictwie jako kamień budowlany i dekoracyjny. Występuje w dużych blokach, które się następnie tnie i poleruje. Z granitu wytwarza się bloki, krawężniki, kostkę. Bardzo często jest wykorzystywany do tworzenia posadzek i schodów ze względu na wytrzymałość i ładny wygląd. Dodatkowo granit jest łatwy w utrzymaniu czystości.

Kamień naturalny nadaje wnętrzu szlachetności. Niejednokrotnie jest stylowym dopełnieniem wystroju. Jednak, aby przez długie lata cieszyć się jego pięknem, niezwykle istotna jest odpowiednia impregnacja granitu. Granit wymaga zabezpieczenia. Impregnacja granitu jest niezbędna, aby posadzki wyglądały estetycznie przez długi czas. Impregnacja dodatkowo chroni granit przed zabrudzeniami i negatywnym wpływem wilgoci. Brak impregnacji niesie za sobą ryzyko pojawienia się plam i przebarwień. Trzeba mieć na uwadze, że skomplikowana struktura kamienia nie daje nam 100% zabezpieczenia. Impregnacja granitu pozwala nam w krótkim czasie usunąć szkodliwe płyny bez uszkodzenia jego warstwy wierzchniej. W warunkach domowych bardzo trudno jest zrobić samodzielną impregnację.

Firma Pionier profesjonalnie i fachowo zabezpiecza podłogi granitowe i powoduje, że stają się one odporne na ścieranie i wpływ warunków zewnętrznych. Wszystkie prace wykonywane są z użyciem nowoczesnych narzędzi i innowacyjnych preparatów chemicznych. Impregnacja granitu szczególnie polecana jest wszędzie tam, gdzie posadzki narażone są na intensywne użytkowanie. W budynkach użyteczności publicznej, instytucjach, klatkach schodowych, kościołach i innych.

Pionier z powodzeniem działa od kilkunastu lat na terenie Polski południowej świadcząc usługi w zakresie renowacji, odnawiania, polerowania, konserwacji, impregnacji, wyrównywania, szlifowania, czyszczenia, krystalizacji powierzchni kamiennych. Oczyszczamy, impregnujemy i zabezpieczamy elewacje i fasady.

Przy użyciu nowoczesnych narzędzi sprawiamy, że posadzki kamienne osiągają gładkość i wyglądają jak nowe. Stosowane chemikalia i techniki pracy sprawiają, że impregnacja granitu daje wyjątkowe efekty estetyczne i w sposób trwały zabezpiecza powierzchnie kamienne. Nowoczesne technologie, fachowa obsługa, terminowość usług oraz konkurencyjne ceny - to nasze atuty.