Krystalizacja marmuru

Jednym z podstawowych zakresów działalności firmy Pionier jest krystalizacja marmuru. Usługa ta dedykowana jest do budynków użyteczności publicznej (jak banki, szkoły, kościoły, szpitale) oraz do fabryk i magazynów. Wiele lat doświadczenia na polskim rynku oraz nowoczesne narzędzia są gwarancją, że usługi firmy Pionier świadczone są na najwyższym poziomie. Liczni klienci doceniają również terminowość prac niezależnie od wielkości obiekt i skali prac.

Dlaczego krystalizacja marmuru?

Krystalizacja kamienia polecana jest szczególnie w miejscach o dużym natężeniu ruchu, gdzie nietrudno o uszkodzenia mechanicznie i gdzie równie istotny jest odpowiedni wygląd posadzki. W wielu przypadkach fachowo przeprowadzona krystalizacja marmuru jest alternatywą wobec wymiany zniszczonej podłogi – korzystając z usług specjalistów z firmy Pionier, można wiele zaoszczędzić.

Krystalizacja kamienia to proces termochemiczny – podłoga zyskuje trwałość i wytrzymałość bez zmian grubości. Odpowiednio dobrane preparaty wpływają na zmianę struktury podłogowej powłoki – nowa warstwa jest odporna zarówno na czynniki mechaniczne, jak i środki chemiczne. Stosując tę metodę renowacji, można przywrócić blask takim materiałom, jak: marmur, granit,, lastryko, trawertyn, jura czy płyty Solnhofer – pracownicy Pionier dobierają odpowiednie preparaty i narzędzia do rodzaju kamiennej podłogi.

Renowacja marmuru i innych podłóg kamienny przebiega w kilku etapach.


Krystalizacja marmuru i podłóg kamiennych to odpowiedzialna praca. Dlatego warto zaufać firmie, która zanim przystąpi do realizacji zlecenia, dokładnie weryfikuje stan powłok, przedstawiając kosztorys i harmonogram. Zamiast półśrodków, takich jak: teflon, wosk czy akryl, znacznie lepszym rozwiązaniem jest krystalizacja marmuru, lastryka czy granitu. Trwałe i estetyczne rozwiązanie. Więcej szczegółów można uzyskać, kontaktując się z pracownikami firmy Pionier.