Renowacja i odnawianie lastryka

Lastryko jest to materiał budowlany, mający szerokie zastosowanie nie tylko w branży budowlanej, ale także dekoracyjnej i ogrodowej. Beton utworzony z mieszaniny wody, barwnika, grysu oraz cementu. Lastryko w dzisiejszych czasach to dowolnie barwy, możliwość tworzenia różnorodnych wzorów, napisów czy znaków firmowych dzięki pigmentom. Lastryko kojarzone dotychczas z cmentarną płytą może mieć wygląd eleganckiej posadzki. Odpowiedni dobór kruszywa oraz kolorów pozwala wykonać piękne i oryginalne posadzki. Nawet jeżeli nasza posadzka z czasem nie będzie wyglądać tak samo, renowacja lastryka to możliwość przywrócenia jej pierwotnego wyglądu. Stworzenie posadzki lastriko to skomplikowany proces, wymagający fachowej wiedzy i odpowiednich maszyn. Początkowo podłoże musi być śrutowane, zagruntowane. Następnie nakładamy klej, a potem wylewkę. Świeżo ułożone lastryko jest kolejno szlifowane i polerowane z użyciem profesjonalnych preparatów, ten proces ma na celu osiągnięcie efektu wizualnego zbliżonego do marmuru. Nie jest to jedyna technika. Istnieje także lastryko płukane, które charakteryzuje się nie gładką a szorstką, antypoślizgową powierzchnią. Lastryko jako materiał jest wybierane ze względu na jego estetyczny wygląd, łatwość w utrzymaniu czystości oraz odporność na warunki atmosferyczne, oraz uszkodzenia mechaniczne. Niezwykle istotna w utrzymaniu tego stanu jest renowacja lastryka. Lastryko stosuje się nie tylko w budynkach biurowych i mieszkalnych, ale także halach przemysłowych. Wszystko zależy od inwencji i pomysłowości. Możemy zrobić parapety, blaty kuchenne, schody. Ze względu na szeroki wybór kolorów z łatwością można dopasować lastryko do wnętrza. Renowacja lastryka to jedna z wielu usług świadczonych przez firmę Pionier. Profesjonalne odnawianie posadzek kamiennych. Pionier dokładnie przygotowuje każde podłoże przed renowacją, indywidualnie dobiera pigmenty, wielkość uziarnienia. Flekowanie ubytków, zamykanie popękań, odtwarzanie zniszczonych powierzchni, polerowanie i impregnowanie – na to składa się renowacja lastryka. Niezwykle pracochłonny proces wymaga precyzji i fachowej wiedzy.

Firma Pionier z powodzeniem działa od kilkunastu lat na terenie Polski południowej świadcząc usługi w zakresie renowacji, odnawiania, polerowania, konserwacji, impregnacji, wyrównywania, szlifowania, czyszczenia, krystalizacji powierzchni kamiennych. Oczyszczamy, impregnujemy i zabezpieczamy elewacje i fasady.

Nowoczesne technologie wykorzystywane m.in. w renowacji lastryka dają bardzo estetyczny efekt końcowy i dodatkowo zabezpieczają posadzki przed działaniem czynników zewnętrznych. Renowacja lastryka z firmą Pionier to gwarancja sukcesu, piękne i odnowione posadzki, które będą służyć kolejne lata.