Szlifowanie granitu

Granit to materiał budowlany o dobrych parametrach wytrzymałościowych. Głębinowa kwaśna skała o jawnokrystalicznej budowie. Zbudowana z kwarcu, skalenia potasowego, plagioklazu i biotytu. Granit ma niezwykle estetyczny, piękny wygląd. Jest używany w budownictwie jako kamień budowlany i dekoracyjny. Występuje w dużych blokach, które się następnie tnie i poleruje. Z granitu wytwarza się bloki, krawężniki, kostkę. Bardzo często jest wykorzystywany do tworzenia posadzek i schodów ze względu na wytrzymałość i ładny wygląd. Dodatkowo granit jest łatwy w utrzymaniu czystości. Ze względu na twardość granitu zachodzi konieczność szlifowania. Szlifowanie granitu odbywa się za pomocą specjalnych narzędzi diamentowych, które pozwalają w efekcie uzyskać równą powierzchnię podłogi. Zlikwidować wszelkie ubytki, płytkie i głębokie rysy, niedoskonałości oraz nierówności. Obróbka granitu wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia. Nasi pracownicy z wieloletnim doświadczeniem, używając zaawansowanej technologii, wiedzą jak istotny jest nacisk elementów szlifujących na powierzchnię. Dlatego szlifowanie granitu jako proces odbywa się wieloetapowo. Powierzchnia szlifowana musi być idealnie gładka. Prawidłowo wykonany proces szlifowania jest diametralnie ważny dla uzyskania końcowego efektu. Firma Pionier oferuje usługi: szlifowanie granitu - nowych, jak i zniszczonych posadzek kamiennych. Z wykorzystaniem wysokiej klasy narzędzi i akcesoriów szlifowanie granitu prowadzi do uzyskania efektu gładkości szyby. Wszystkie prace wykonywane są na mokro, dzięki czemu nie zapylają pomieszczeń.

Pionier wykonuje kompleksowe usługi w zakresie renowacji, odnawiania, polerowania, konserwacji, impregnacji, wyrównywania, szlifowania, czyszczenia, regeneracji, krystalizacji marmuru, granitu, powierzchni innych, posadzek, podłóg kamiennych, betonu, jastrychów, lastryka. W ofercie znajduje się także czyszczenie elewacji z kamienia, cegły, piaskowca, mycie klinkieru, zabezpieczanie anty-graffiti, impregnacja elewacji.

Firma Pionier z powodzeniem działa od kilkunastu lat na terenie Polski południowej świadcząc usługi w zakresie renowacji, odnawiania, polerowania, konserwacji, impregnacji, wyrównywania, szlifowania, czyszczenia, krystalizacji powierzchni kamiennych. Oczyszczamy, impregnujemy i zabezpieczamy elewacje i fasady. Szlifowanie granitu w konkurencyjnej cenie.

Nowoczesne technologie wykorzystywane m.in. w szlifowaniu granitu dają bardzo estetyczny efekt i dodatkowo zabezpieczają posadzki przed działaniem czynników zewnętrznych.