Szlifowanie marmuru

Marmur to od wieków ceniony materiał budowlany. Wytrzymały, odporny na działanie wielu niekorzystnych czynników, a zarazem stosunkowo łatwy w obróbce. Moda na niego nie przemija, wciąż znajduje on szerokie zastosowanie w budownictwie, architekturze i sztuce. Marmurowe elementy i dekoracje coraz częściej są wykorzystywane także do wykańczania i dekoracji wnętrz. Posadzki, blaty stołowe, parapety i inne elementy wykonane z marmuru cechują się niezwykłą trwałością i atrakcyjnym wyglądem, a aranżacje wnętrz z udziałem tego wyjątkowego surowca prezentują się wyjątkowo efektownie.

Pomimo że marmur jest niezwykle trwałym i solidnym materiałem budowlanym, wymaga co jakiś czas renowacji. Szlifowanie marmuru to zabieg, za pomocą którego można znacząco poprawić wygląd podniszczonych marmurowych posadzek, a także innych elementów wykonanych z tego materiału, nadać im piękny połysk, odświeżyć i zabezpieczyć przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Szlifowanie marmuru to jedna z usług, w jakiej specjalizuje się nasza firma. Nasi specjaliści przy użyciu specjalistycznego, zaawansowanego technologicznie sprzętu potrafią przywrócić zniszczonym marmurowym posadzkom dawną świetność. Szlifowanie marmuru jest procesem wieloetapowym i w dużej mierze jest uzależniony od stanu, w jakim znajdują się posadzki czy inne marmurowe elementy poddawane renowacji. Dzieli się on kilka etapów:


W wyniku przeprowadzenia kolejnych etapów odnawiane powierzchnie marmurowe stają się idealnie gładkie, odzyskują blask i wyglądają jak nowe.

Szlifowanie marmuru to proces złożony, wymagający szerokiej wiedzy z zakresu właściwości, jakimi cechuje się ten materiał, a także sposobów jego obróbki i renowacji. Posiadane przez nas wieloletnie doświadczenie, stosowanie najnowocześniejszych, sprawdzonych technik, a także sprzętu najwyższej jakości i odpowiednich środków chemicznych czyni z nas profesjonalistów, którym warto zaufać i powierzyć szlifowanie marmuru. Świadczone przez nas usługi cechują się fachową obsługą na każdym etapie prac, a krótki czas realizacji i konkurencyjne ceny są naszym dodatkowym atutem.