Renowacja, odnawianie, polerowanie

Szlifowanie, krystalizacja, konserwacja

Wieloletnie doświadczenie

Specjalistyczne doradztwo

Szeroki zakres usług

Różne rodzaje powierzchni


Posadzki

Renowacja, odnawianie i szlifowanie posadzek
Firma KRYSTALIZACJA od kilkunastu lat z powodzeniem działa na terenie Polski świadcząc usługi związane z renowacją posadzek i schodów wykonanych z kamieni naturalnych: marmuru, granitu, piaskowca, bazaltu, trawretynu a także lastryka, betonu, drewna, Tarketu i innych materiałów. Oferta firmy skierowana jest do instytucji publicznych: urzędów, szkół, hoteli, banków, kościołów i klientów indywidualnych. Ofertę kierujemy dla każdego zleceniodawcy, chcącego mieć piękną odnowioną posadzkę, prostą w utrzymaniu czystości. Do najpopularniejszych rodzajów posadzek, które odnawiamy należą:

Granit
Materiał budowlany o dobrych parametrach wytrzymałościowych. Głębinowa skała zbudowana z kwarcu, skalenia potasowego, plagioklazu i biotytu. Granit ma niezwykle estetyczny, piękny wygląd. Jest używany w budownictwie jako kamień budowlany i dekoracyjny. Z granitu wytwarza się krawężniki i kostkę brukową. Bardzo często jest wykorzystywany do układania posadzek i schodów ze względu na wytrzymałość i ładny wygląd. Dodatkowo granit jest łatwy w utrzymaniu czystości. Ze względu na twardość granitu jest on bardziej wytrzymały na ścieranie niż np. marmur, ale gdy straci poler znacznie trudniej jest go przywrócić.

Marmur
Znany i ceniony od zawsze materiał budowlany, architektoniczny i rzeźbiarski. Powstaje z przeobrażenia wapieni (czasem dolomitów). Składa się z krystalicznego kalcytu bądź dolomitu. Duże płyty tnie się w zależności od potrzeb lub przeznaczenia. Odpady wykorzystuje się do wytwarzania lastryko i grysu marmurowego. Marmur ma szeroką paletę kolorów: najpopularniejszy biały i kremowy, ale także czerwony i czarny. Oprócz koloru kamienie różnią się także strukturą. Marmur jest bardzo popularny zarówno w nowoczesnych jak i stylowych wnętrzach. Stanowi luksusowy element mieszkania. Kamień ten jest bardzo często wybierany na posadzki i schody ze względu na bogatą gamę kolorów i wzornictwo. Jednak ze względu na jego delikatność zachodzi potrzeba wykonywania co jakiś czas usługi odnawiania marmuru.

Lastryko
Materiał budowlany, mający szerokie zastosowanie nie tylko w branży budowlanej, ale także dekoracyjnej i ogrodowej. Lastryko to beton utworzony z mieszaniny wody, barwnika, grysu oraz cementu. Lastryko w dzisiejszych czasach to materiał o dowolnych barwach, możliwości tworzenia wzorów, napisów czy znaków firmowych dzięki stosowaniu pigmentów i dużej kolorystyki grysu. Lastryko niekiedy kojarzone z cmentarną płytą może mieć wygląd eleganckiej posadzki. Odpowiedni dobór kruszywa oraz kolorów pozwala wykonać piękne i oryginalne posadzki. Nawet jeżeli nasza posadzka z czasem nie będzie wyglądać jak nowa,  to zawsze jest możliwość przywrócenia jej pierwotnego wyglądu. Stworzenie posadzki lastriko to skomplikowany proces, wymagający fachowej wiedzy i odpowiednich maszyn. Lastryko stosuje się nie tylko w budynkach biurowych i mieszkalnych. ale także halach przemysłowych.

Bazalt
Skała wulkaniczna występująca w kolorach: czarnym, szary lub zielonym. Materiał mający zastosowanie w budownictwie i do budowy dróg. Stosuje się go również do układania posadzek i schodów. Jest to materiał twardy, odporny na ścieranie a jednocześnie trudny w obróbce przy polerowaniu.

Beton
Najczęściej stosowany materiał na posadzki przemysłowe a dzisiaj również na posadzki w mieszkaniach i biurach. Dobrze utwardzony beton wytrzymuje intensywne użytkowanie (ruch pieszy, ruch wózków paletowych i widłowych, przeciąganie ciężkich palet po posadzce, upadki ciężkich przedmiotów i inne) przez kilka lat. W zależności od intensywności użytkowania posadzki a także od jakości jej wykonania, wcześniej czy później warstwa ochronna na powierzchni posadzki się wyciera i posadzka zaczyna pylić. Podłoże pod posadzką, które przeważnie zawsze na początku „pracuje” powoduje niekiedy klawiszowanie płyt przy dylatacjach. Ruch ciężkich wózków paletowych na klawiszach kruszy krawędzie dylatacyjne. Upadki ciężkich metalowych przedmiotów na posadzkę powodują wybijanie w niej dziur a niekiedy powodują pęknięcia posadzki. Z tych powodów co jakiś czas należy posadzkę betonową naprawić i zabezpieczyć przed dalszą degradacją.

Posadzki żywiczne
Bardzo często posadzka oprócz wymogów wytrzymałościowych, jak w przypadku betonu musi być nienasiąkliwa dla tłuszczów i olejów, musi być chemoodporna albo antyelektrostatyczna. W zależności od wymagań mamy w ofercie szeroką gamę powłok żywicznych do zastosowań w obszarach wymagających takich zabezpieczeń.

Drewno
Posadzki i schody drewniane montuje się w miejscach, które nie są tak bardzo narażone na intensywną eksploatację. Jednak wnoszony pod butami piasek powoduje wycieranie się wierzchniej warstwy drewna i konieczność jego renowacji.

Tarket, PCV, linoleum
Materiały te najczęściej stosuje się do wykładania posadzek i schodów w obiektach służby zdrowia, placówkach oświatowych, biurach itp. Są estetyczne, proste w zabezpieczaniu i utrzymaniu czystości.

Firma Krystalizacja wykonuje usługi w zakresie: szlifowanie i renowacja posadzek, które obejmują:
Czyszczenie powierzchni
Uzupełnianie ubytków
Uzupełnianie fug
Wyrównywanie nierówno ułożonych płyt
Szlifowanie posadzek
Krystalizacja marmuru
Polerowanie posadzek
Impregnacja
Konserwacja
Zabezpieczenie antypoślizgowe
Naprawy dylatacji
Krzemianowanie posadzek betonowych
Naprawy pęknięć i ubytków posadzek betonowych
Doczyszczanie i polimeryzacja posadzek PCV, Tarket, linoleum
Lakierowanie parkietów
Olejowanie parkietów

Wszystkie prace są wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przykładamy wagę do wysokich standardów jakości wykonania. Dodatkowo, aby nie obciążać otoczenia remontowanej powierzchni, wszystkie prace wykonujemy na mokro bez obawy zakurzenia pomieszczeń.

Posadzka, obojętnie z czego jest wykonana to niezwykle ważny element wnętrza, to także inwestycja na lata. Powinno nam zależeć aby była trwała i efektowna, a także prosta w utrzymaniu czystości i antypoślizgowa. Dobór bezpiecznych środków do czyszczenia, odpowiednia pielęgnacja oraz okresowa renowacja posadzki zapewni nam jej długotrwałą bezawaryjną eksploatację.

Zapraszamy Państwa do współpracy z naszą firmą.


Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 698 093 270

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Firma KRYSTALIZACJA od kilkunastu lat z powodzeniem działa na terenie całej Polski świadcząc usługi związane z posadzkami wykonanymi z kamienia naturalnego, betonu i innych materiałów.

Oferta firmy skierowana jest do instytucji publicznych, a także hoteli, banków, kościołów i klientów indywidualnych - dla każdego zleceniodawcy posiadającego posadzkę z naturalnego kamienia wymagającą renowacji.

Wszystkie prace są wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przykładamy wagę do wysokich standardów jakości wykonania.

Nasza doświadczona, specjalistyczna kadra zawsze chętnie i profesjonalnie doradzi Państwu w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb oraz oczekiwań.