Renowacja, odnawianie, polerowanie

Szlifowanie, krystalizacja, konserwacja

Wieloletnie doświadczenie

Specjalistyczne doradztwo

Szeroki zakres usług

Różne rodzaje powierzchni


Renowacja i odnawianie marmuru

Znany i ceniony od zawsze materiał budowlany, architektoniczny i rzeźbiarski. Marmur wydobywa się jako duże slaby, które następnie tnie się w zależności od potrzeb na płyty lub przeznacza na rzeźby. Odpady wykorzystuje się do wytwarzania lastriko i grysu marmurowego.

Marmur ma szeroką paletę kolorów i bardzo zróżnicowaną strukturę. Z marmuru produkuje się blaty kuchenne, parapety, kominki, elementy dekoracyjne oraz posadzki i schody.

Marmur jest niewątpliwie pięknym kamieniem, należy jednak pamiętać o jego odpowiedniej pielęgnacji ze względu na delikatność materiału i wrażliwość na reakcję z różnymi środkami. Na niezabezpieczonym kamieniu odrobina rozlanej cieczy może zostawić nieestetyczną, trudną do usunięcia plamę. W miejscach o dużym natężeniu ruchu i odpowiedniej dbałości o wygląd posadzki niezbędna jest okresowa renowacja marmuru.

Renowacja i odnawianie marmuru jest procesem skomplikowanym i wymagającym fachowej wiedzy oraz posiadania odpowiedniego sprzętu.

Renowacja marmuru przebiega w następujących etapach:

ocena uszkodzeń

wymiana mocno zniszczonych płyt marmurowych

uzupełnienie ubytków w kamieniu kolorystycznie dobraną żywicą

wyrównywanie powierzchni marmuru mające na celu usunięcie wszelkich nierówności ułożenia płyt, uskoków, głębokich rys i wydeptań – do tego celu używamy ciężkich szlifierek planetarnych

dalsze kilkukrotne szlifowanie kamienia coraz drobniejszymi gradacjami diamentów aż do uzyskania gładkości „szyby” (każda następna gradacja elementów szlifujących usuwa rysy powstałe po poprzednim szlifie)

uzupełnienie brakujących fug

polerowanie kamienia proszkiem polerskim

krystalizacja kamienia

impregnacja kamienia - jest to ochrona przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych

po tym ostatnim etapie powierzchnia staje się odporna na czynniki mechaniczne i przebarwienia, jest prosta w utrzymaniu czystości oraz antypoślizgowa a przede wszystkim posiada lustrzany poler.

Kilkunastoletnie doświadczenie w odnawianiu posadzek marmurowych, ilość bardzo dobrze wykonanych zleceń oraz pasiadany park maszynowy pozwala nam sprostać każdemu zadaniu.

Wszystkie prace wykonujemy na mokro, więc nie ma obawy zakurzenia pomieszczeń.

Dostosowujemy czas wykonania prac do wymagań naszych Zleceniodawców.


Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 698 093 270

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Firma KRYSTALIZACJA od kilkunastu lat z powodzeniem działa na terenie całej Polski świadcząc usługi związane z posadzkami wykonanymi z kamienia naturalnego, betonu i innych materiałów.

Oferta firmy skierowana jest do instytucji publicznych, a także hoteli, banków, kościołów i klientów indywidualnych - dla każdego zleceniodawcy posiadającego posadzkę z naturalnego kamienia wymagającą renowacji.

Wszystkie prace są wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przykładamy wagę do wysokich standardów jakości wykonania.

Nasza doświadczona, specjalistyczna kadra zawsze chętnie i profesjonalnie doradzi Państwu w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb oraz oczekiwań.