Renowacja, odnawianie, polerowanie

Szlifowanie, krystalizacja, konserwacja

Wieloletnie doświadczenie

Specjalistyczne doradztwo

Szeroki zakres usług

Różne rodzaje powierzchni


Renowacja i odnawianie granitu

Granit jest bardzo popularnym materiałem budowlanym i dekoracyjnym. Cechuje się dużą odpornością na czynniki mechaniczne, atmosferyczne i chemiczne. Jednak nawet najlepszy materiał z czasem poddaje się wpływowi środowiska i działaniom mechanicznym, zużywa się i niszczeje. Traci wówczas walory estetyczne.

Aby przywrócić ładny wygląd granitu należy wykonać szereg czynności takich jak wyrównywanie, szlifowanie, polerowanie, impregnacja. Ważne jest aby czynności te wykonane zostały w odpowiedniej kolejności i ze szczególną starannością. Proces odnawiania granitu musi doprowadzić do uzyskania pełnego poleru powierzchni oraz wydobycia głębi koloru. Jest to proces pracochłonny i długotrwały, wymagający maksymalnej staranności i dokładności.

Tak więc renowacja granitu to wieloetapowy proces:

wymieniamy najbardziej zniszczone płyty granitowe

rozpoczynamy szlifowanie od wyrównania powierzchni, usuwamy nierówności ułożenia płyt, uskoki, wydeptania i zarysowania (ze względu na twardość granitu jest to czynność pochłaniająca najwięcej czasu)

uzupełniamy drobne ubytki w kamieniu kolorystycznie dobranymi żywicami

dalej szlifujemy granit aż do uzyskania gładkiej powierzchni z zarysowującą się poświatą

polerujemy granit proszkiem polerskim

poler pogłębiamy żelem do polerowania

na koniec granit impregnujemy środkiem antypoślizgowym, który zapobiega wnikaniu do kamienia cieczy

Renowacja granitu to zabieg, który należy przeprowadzać raz na jakiś czas, w miarę zaistniałych potrzeb. Szczególnie kiedy na posadzkach wykonanych z tego materiału zaczynają być widoczne wyraźne ślady użytkowania.

Ilość bardzo dobrze wykonanych przez nas aplikacji na posadzkach granitowych oraz posiadany specjalistyczny park maszynowy pozwala nam wykonać każde zlecenie.

Wszystkie prace wykonujemy na mokro, więc nie ma obawy zakurzenia pomieszczeń.

Czas realizacji zleconych prac zawsze dostosowujemy do wymagań Zleceniodawcy.


Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 698 093 270

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Firma KRYSTALIZACJA od kilkunastu lat z powodzeniem działa na terenie całej Polski świadcząc usługi związane z posadzkami wykonanymi z kamienia naturalnego, betonu i innych materiałów.

Oferta firmy skierowana jest do instytucji publicznych, a także hoteli, banków, kościołów i klientów indywidualnych - dla każdego zleceniodawcy posiadającego posadzkę z naturalnego kamienia wymagającą renowacji.

Wszystkie prace są wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przykładamy wagę do wysokich standardów jakości wykonania.

Nasza doświadczona, specjalistyczna kadra zawsze chętnie i profesjonalnie doradzi Państwu w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb oraz oczekiwań.