Renowacja, odnawianie, polerowanie

Szlifowanie, krystalizacja, konserwacja

Wieloletnie doświadczenie

Specjalistyczne doradztwo

Szeroki zakres usług

Różne rodzaje powierzchni


Odnawianie lastryko

Odnawianie lastryko przywraca podłodze walory estetyczne utracone w wyniku intensywnej eksploatacji i czyni jej powierzchnię bardziej wzmocnioną i łatwiejszą do utrzymania w czystości na wiele lat. Ze względu na charakterystykę materiału, wykorzystujemy różne metody i czynności, dzięki którym szybko uzyskujemy pożądany efekt.


Materiał o wielu możliwościach aranżacyjnych

Lastryko to materiał mający szerokie zastosowanie nie tylko w branży budowlanej, ale także dekoracyjnej. To mieszanina wody, barwnika, grysu oraz cementu. Dostępność dowolnych kolorów betonu oraz duża paleta barw grysu przekładają się na możliwość tworzenia różnorodnych wzorów, napisów, a nawet znaków firmowych.

Jako materiał na posadzki, lastryko jest wybierane ze względu na jego estetyczny wygląd, łatwość w utrzymaniu czystości, odporność na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, a także dlatego, że posadzka nie jest "składana" z płytek, tylko stanowi jedną bezspoinową powierzchnię. Jak każda posadzka, także lastryko po czasie traci połysk i coraz trudniej jest go utrzymać w czystości. Dlatego istotne jest stosowanie okresowej renowacji.


Odpowiednie przygotowanie kluczem do uzyskania efektów

Oferujemy profesjonalne odnawianie posadzek lastrykowych. Renowacja lastryko obejmuje czynności mające na celu uzupełnienie ubytków i szczelin. To zabieg wymagający nie tylko dużych umiejętności, ale również odpowiedniego dopasowania kolorów. Uzupełnienia wykonywane przez naszych specjalistów są niewidoczne i stają się integralną częścią posadzki. Ostateczny efekt nadawany jest przez zabieg szlifowania i polerowania podłog. Zastosowanie odpowiednich gradacji papieru jest niezwykle ważne dla uzyskania gładkiej i błyszczącej powierzchni, a przede wszystkim dla zapewnienia posadzce spoistości. Szeroką wiedzę na temat kamienia naturalnego i innych materiałów wykorzystywanych jako podłogi oraz nowoczesny park maszynowy wykorzystujemy do realizacji zleceń, bez względy na rozmiar powierzchni oraz poziom zniszczenia podłogi.

Technologia wykonania renowacji i krystalizacji lastryka:odkucie ciemnego cementu, którym wypełniono ubytki posadzki i uzupełnienie ich masą lastryko (dobieramy kolorystykę betonu oraz wielkość i kolory grysu),

naprawa wąskich szczelin kolorystycznie dobraną żywicą lub żywicą bezbarwną,

kilkukrotne zeszlifowanie posadzki i schodów krążkami diamentowymi o różnych gradacjach aż do usunięcia nierówności ułożenia płyt, wydeptań i zarysowań,

po szlifowaniu posadzkę dodatkowo polerujemy proszkiem polerskim, a następnie krystalizujemy krystalizatorem na bazie węglanu wapnia, który posiada znakomite właściwości antypoślizgowe, ogranicza wycieranie poleru i daje doskonałe zabezpieczenie powierzchni przed czynnikami zewnętrznymi.


Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 698 093 270

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Firma KRYSTALIZACJA od kilkunastu lat z powodzeniem działa na terenie całej Polski świadcząc usługi związane z posadzkami wykonanymi z kamienia naturalnego, betonu i innych materiałów.

Oferta firmy skierowana jest do instytucji publicznych, a także hoteli, banków, kościołów i klientów indywidualnych - dla każdego zleceniodawcy posiadającego posadzkę z naturalnego kamienia wymagającą renowacji.

Wszystkie prace są wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przykładamy wagę do wysokich standardów jakości wykonania.

Nasza doświadczona, specjalistyczna kadra zawsze chętnie i profesjonalnie doradzi Państwu w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb oraz oczekiwań.