Renowacja, odnawianie, polerowanie

Szlifowanie, krystalizacja, konserwacja

Wieloletnie doświadczenie

Specjalistyczne doradztwo

Szeroki zakres usług

Różne rodzaje powierzchni


Odnawianie marmuru

Odnawianie marmuru to złożony proces, który obejmuje czynności mające na celu uzupełnienie ubytków, przywrócenie utraconego blasku i intensywności kolorów. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem, jesteśmy przygotowani na każdą sytuację. Bez względu na stopień uszkodzenia podłogi marmurowej, podejmiemy kroki, którymi przywrócimy jej estetykę. W razie konieczności, zajmiemy się nawet wymianą mocno zniszczonych płyt.


Charakterystyka marmuru

Marmur to znany i ceniony od zawsze materiał budowlany, architektoniczny i rzeźbiarski. Materiał wydobywa się jako duże slaby, które następnie tnie się w zależności od potrzeb na płyty lub przeznacza na rzeźby. Odpady wykorzystuje się do wytwarzania lastriko i grysu marmurowego.

Marmur ma szeroką paletę kolorów i bardzo zróżnicowaną strukturę. Z marmuru produkuje się blaty kuchenne, parapety, kominki, elementy dekoracyjne oraz posadzki i schody. To niewątpliwie piękny kamień, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji ze względu na delikatność materiału i wrażliwość na reakcję z różnymi środkami. Na niezabezpieczonym kamieniu odrobina rozlanej cieczy może zostawić nieestetyczną, trudną do usunięcia plamę. W miejscach o dużym natężeniu ruchu i odpowiedniej dbałości o wygląd posadzki niezbędna jest okresowa renowacja marmuru.

Renowacja marmuru jest procesem skomplikowanym i wymagającym fachowej wiedzy oraz posiadania odpowiedniego sprzętu.


Jakich efektów można oczekiwać?

Dzięki naszym usługom podłoga marmurowa odzyskuje swoje piękno. Wykonanie wszystkich czynności we właściwej kolejności i w sposób odpowiedni pozwala dokładnie oczyścić powierzchnię nawet z trudnych zabrudzeń, wyrównać podłogę i przede wszystkim przywrócić jej blask. Efektem renowacji jest piękna i gładka podłoga, bez uszkodzeń i zarysowań. Dodatkowo jest odpowiednio zabezpieczona, co chroni ją przed szybkim zmatowieniem wynikającym z intensywnej eksploatacji.


Etapy renowacji marmuru

Kolejność wykonywanych zabiegów jest niezwykle ważna dla uzyskania zadowalającego i przede wszystkim trwałego efektu. Dlatego schemat przebiegu prac jest niemal taki sam dla każdego zlecenia, a różnice wynikają wyłączenie ze względu na stopień zniszczenia podłogi.

Renowacja marmuru przebiega w następujących etapach:ocena uszkodzeń,

wymiana mocno zniszczonych płyt marmurowych,

uzupełnienie ubytków żywicą dopasowaną kolorystycznie do barwy kamienia,

wyrównywanie powierzchni marmuru mające na celu usunięcie wszelkich nierówności ułożenia płyt, uskoków, głębokich rys i wydeptań (do tego celu używamy ciężkich szlifierek planetarnych),

dalsze kilkukrotne szlifowanie kamienia coraz drobniejszymi gradacjami diamentów, aż do uzyskania gładkości szyby (każda następna gradacja elementów szlifujących usuwa rysy powstałe po poprzednim szlifie),

uzupełnienie brakujących fug,

polerowanie kamienia proszkiem polerskim,

krystalizacja kamienia usuwająca zmatowienia, czyniąca posadzkę bardziej spoistą, twarda i błyszczącą,

impregnacja kamienia stanowiąca ochronę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.Po ostatnim etapie powierzchnia staje się odporna na czynniki mechaniczne i przebarwienia, jest prosta w utrzymaniu czystości oraz antypoślizgowa, a przede wszystkim posiada lustrzany poler.

Kilkunastoletnie doświadczenie w odnawianiu posadzek marmurowych, ilość bardzo dobrze wykonanych zleceń oraz posiadany park maszynowy pozwala nam sprostać każdemu zadaniu.

Wszystkie prace wykonujemy na mokro, więc nie ma obawy zakurzenia pomieszczeń. Dostosowujemy czas wykonania prac do wymagań naszych zleceniodawców.


Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 698 093 270

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Firma KRYSTALIZACJA od kilkunastu lat z powodzeniem działa na terenie całej Polski świadcząc usługi związane z posadzkami wykonanymi z kamienia naturalnego, betonu i innych materiałów.

Oferta firmy skierowana jest do instytucji publicznych, a także hoteli, banków, kościołów i klientów indywidualnych - dla każdego zleceniodawcy posiadającego posadzkę z naturalnego kamienia wymagającą renowacji.

Wszystkie prace są wykonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, przykładamy wagę do wysokich standardów jakości wykonania.

Nasza doświadczona, specjalistyczna kadra zawsze chętnie i profesjonalnie doradzi Państwu w wyborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa potrzeb oraz oczekiwań.